15.07.2022

72 деца се включиха в конкурса за рисунка на Апостола на свободата

Приключи обявеният от Регионален исторически музей– Велико Търново конкурс за детска рисунка „Апостолът на свободата. Васил Левски през детските очи”. В конкурса взеха участие 72 деца на възраст от 5 до 7 години от осем градини от община Велико Търново – „Първи юни”, „Ален мак”, „Евгения Кисимова, „Ивайло”, „Соня”, „Пролет“, „Слънчев дом” и „Вяра, Надежда и Любов”, с. Ресен.

Изложбата с детски рисунки ще бъде официално открита в 11,00 ч. на 18 юли 2022 г. (понеделник) на площада пред музей „Възраждане и учредително събрание”. Тогава ще бъдат обявени победителите и ще се връчат наградите за 1-во, 2-ро, 3-то място, награда на журито, награда за най-добър портрет на Васил Левски, награда за най-оригинална композиция, за най-реалистичен образ на Васил Левски, поощрителна награда, както и грамота за участие за всяко дете.

Експозицията ще може да се види до 29 юли 2022 г. във фоайето на Регионална библиотека „П. Р. Славейков”, ет. 2.