01.06.2022

Конкурс за детска рисунка „Апостолът на свободата. Васил Левски през детските очи”

Регионален исторически музей-Велико Търново обявява конкурс за детска рисунка на тема „Апостолът на свободата. Васил Левски през детските очи”.

Конкурсът е по повод  185 години от рождението на Васил Левски и  в него могат да участват деца на възраст от 5 до 7 години от община Велико Търново.

Условия за творбите:

• Рисунките трябва да бъдат във формат А4.
  • Техника по избор – водни, темперни бои, моливи, пастели и др.
  • Тематиката е неограничена – портрет на Левски, Левски в цял ръст, идеята за Левски и т.н.
  • Всяко дете може да участва само с една творба.
  • На гърба на всяка рисунка трябва да бъдат посочени трите имена на участника, възраст, име на учебното заведение, телефон за контакт и e-mail на родител/настойник.

Краен срок на конкурса:

• Рисунките се приемат до 8 юли 2022 г., включително.
  •  Изпращат се по пощата на адрес: гр. Велико Търново 5000, ул. „Иван Вазов” № 38, Регионален исторически музей – Велико Търново или на място на адрес: ул. „Христо Караминков” № 19, етаж 2 (РИМ – Велико Търново) всеки делничен ден от 10:00 до 16:00 ч.
  • Лице за контакт: д-р Жулиета Гюлева, e-mail: [email protected], 0887/112760.

Дата и място на изложбата:

• Най-добрите рисунки ще бъде представени в изложба в музей „Възраждане и Учредително събрание” от 18 юли до 1 септември 2022 г.
  • Официалното откриване на изложбата ще е в 11,00 ч. на 2022 г. (понеделник) от на площада пред музей „Възраждане и Учредително събрание”.
  • Организаторите са предвидили награди за 1-во, 2-ро, 3-то място и поощрителни награди и грамота за участие за всяко дете.
  • Рисунките няма да се връщат на участниците. Те остават на разположение на РИМ – Велико Търново. Музеят си запазва правото да ги използва за свои цели.

Нека заедно видим Левски през детските очи!

ОЧАКВАМЕ ВИ!