13.05.2021

РИМ-Велико Търново и Археологическият музей в Загреб договориха партньорство

На посещение в Регионалния исторически музей във Велико Търново бе Санжин Михелич, директор на Националния археологически музей в Загреб, Хърватия. На среща с директора д-р Иван Църов и зам. директора д-р Миглена Петкова бяха обсъдени общи проблеми по опазване на културното наследство и бе договорено партньорство между двете институции. Гостът с интерес разгледа Архитектурно-музеен резерват „Царевец“ и Мултимедиен посетителски център „Царевград Търнов“.

Националният археологически музей в Загреб съхранява над 450 000 артефакти и културни паметници в пет основни раздела Праистория, Египет, Античност, Средновековие, Монети и Медали, като Нумизматичният раздел е сред най-големите колекции от този тип в Европа.