12.05.2021

Два музея домакини на Нощ на литературата 2021

Читателски гнезда в музей „Възраждане и Учредително събрание“ и църква-музей „Свети Петър и Павел“ привлякоха десетки почитатели на писаното слово в десетото издание на Нощ на литературата 2021 – Велико Търново.

Откъси от произведения на Гонсало М. Тавареш (Португалия), Фридрих Дюренмат (Швейцария), Ерик-Еманюел Шмит (Франция), Арне Свинген (Норвегия), Станислав Лем (Полша), Фредрик Бакман (Швеция), Агнеш Месьой (Унгария и Свен Регенер (Германия) четоха актьорите Стефка Златкова и Стоян Борисов.

Нощта на литературата по традиция е част от Календара на културните събития на Община Велико Търново от самото начало на инициативата.

На 12 май,  освен в музейните обекти, читателски гнезда имаше и в Клуба на дейците на културата и в Арт-бар „Хипстър“ на Самоводската чаршия.

Събитието бе организирано от посолствата и културните институти на европейски страни (EUNIC България и други), Представителството на Европейската комисия в България, Фондация „Детски книги“, Община Велико Търново в партньорство с Регионалния исторически музей, Клуб ТАМ (VT Events), Арт-бар „Хипстър“ и Издателство „Фабер“.