Музейни специалисти участваха в кръга маса за Матей Преображенски

Специалисти от Регионален исторически музей-Велико Търново участваха в кръгла маса по повод 190 години от рождението на отец Матей Преображенски. Форумът под надслов „Велик и безсмъртен“ се проведе на 11 октомври 2018 г. в НЧ „Наука-1870” в родното място на възрожденския Ново село.

Със свои доклади в кръглата маса се включиха  музейните специалисти  гл. ас. д-р Пламен Събев, доц. д-р Светла Атанасова, д-р Атанаска Стамболийска и Тодорка Недева. Във форума участваха историкът проф. Пламен Павлов, директорът на  Регионалната библиотека „П. Р. Славейков” във Велико Търново д-р Иван Александров и Нели Цонева, директор на историческия музей в Павликени.

Събитието бе организирано от Регионална библиотека „П. Р. Славейков”, Регионален исторически музей – Велико Търново, Народно читалище „Наука – 1870” и кметство в с. Ново село.

345 IMG_0009 IMG_9895