NEWS_Rabotno-Vreme-Winter
26.09.2018

Музейните обекти с променено работно време от 1 октомври 2018 г.

С променено работно време ще са обектите и експозициите на Регионален исторически музей-Велико Търново от 1 октомври 2018 г.

От 9,00 до 17,00 часа ще приемат посетители средновековните църкви в квартал „Асенов“, Констанцалиевата къща и църквите-музеи „Св. Архангели Михаил и Гавраил“, „Рождество Христово“ и „Св.Георги“ в Арбанаси, както и Археологически резерват „Никополис ад Иструм“ и къщата-музей „Филип Тотю“ в с. Вонеща вода.

От 9,300 до 17,30 часа е новото работно време на музеите „Затвор“, „Сарафкина къща“ и „Нова и най-нова история“.

От 9,00 до 18,00 часа ще са отворени за туристи Архитектурно-музейните резервати „Царевец“ и „Трапезица“, Мултимедиен посетителски център „Царевград Търнов“, музей „Възраждане и Учредително събрание“ и Археологическия музей.

Касите преустановяват продажбатана билети 30 минути, а за  Архитектурно-музейните резервати „Царевец“ и „Трапезица“, Археологически резерват „Никополис ад Иструм“, музей „Възраждане и Учредително събрание“ и Археологическия музей – 1 час, преди края наработното време.